KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar/akvareller 15837072
*
nr 1583 7072
Teckningar/akvareller
5 st, 3 st Ellen Jolin+ 1 st Mathilda Jolin+ 1 st Julia Jolin (signerad Carlson), bladets mått: 32x15-62x44 cm
Kondition: Einar Jolins Mamma/Farmor/Faster, lösa blad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 december 2023
kl 19:07:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/11 15:17:34
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller teckning teckningar vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Teckningar/akvareller
Kondition: Einar Jolins Mamma/Farmor/Faster, lösa blad
nr 1583 7072
Teckningar/akvareller
5 st, 3 st Ellen Jolin+ 1 st Mathilda Jolin+ 1 st Julia Jolin (signerad Carlson), bladets mått: 32x15-62x44 cm
Kondition: Einar Jolins Mamma/Farmor/Faster, lösa blad
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 4 december 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/11 15:17:34 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller teckning teckningar vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



